FISH ogłasza europejską i brytyjską trasę pożegnalną

FISH ogłasza europejską i brytyjską trasę pożegnalną

FISH, ikona rocka progresywnego i uznanie cieszący się artysta, wokalista, lider i znakomity twórca tekstów, ogłasza swą ostatnią trasę koncertową „Road To The Isles”, żegnając się definitywnie z przemysłem muzycznym po czterech dekadach sukcesów, wspomnień i występów.

„Określenie tej trasy jako 'pożegnalnej’ niesie ze sobą pewną doniosłość,” mówi FISH, „i jestem szczęśliwy, że udało mi się zebrać 'najlepszą z możliwych’ grupę muzyków z mojej koncertowej kariery, aby razem ze mną wyruszyć w tę ostatnią podróż. To nie tylko niesamowicie utalentowani artyści, lecz także starzy przyjaciele i koledzy po piórze w niektórych z moich najlepszych utworów, które wydałem przez 35 lat solowej kariery. To bardziej przypomina hollywoodzką opowieść o doświadczonych weteranach, którzy łączą siły w jednej finalnej misji, niż zwykłą trasę koncertową, a osobowości i charaktery zaangażowane w ten projekt zapewniają, że będzie to świetna zabawa zarówno na scenie, jak i poza nią.”

Trasa koncertowa będzie celebrować współpracę z długoletnimi przyjaciółmi i współtwórcami, w tym z klawiszowcem Mickey’em Simmonds’em, gitarzystą Robin’em Boult’em, basistą Steve’em Vantsis’em i perkusistą Gavin’em Griffiths’em. Do zespołu dołączy także ceniona wokalistka Elisabeth Troy Antwi.

Grupa obiecuje dynamiczne występy, z bogatym repertuarem z 11 solowych albumów Fisha oraz czterech albumów z zespołem Marillion. Fish podkreśla, że trasa pożegnalna będzie kameralna i pełna radości, z listą utworów pełną niespodzianek dla fanów.

Nazwa trasy została zainspirowana przeprowadzką Fisha i jego żony Simone na farmę na jednej z Wysp Zewnętrznych Hebrydów, gdzie planują przejść na emeryturę, zajmując się hodowlą warzyw i owiec.

Sobota, 19 października 2024 – A2, Wrocław
Niedziela, 20 października 2024 – Progresja, Warszawa
Poniedziałek, 21 października 2024 – Studio, Kraków
Wtorek, 22 października 2024 – Stary Maneż, Gdańsk

Oficjalna sprzedaż biletów rozpocznie się 2 lutego na stronie Eventim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *