The Damned - Darkadelic

The Damned powraca z nowym albumem

The Damned powraca z nową, dwunastą studyjną płytą zatytułowaną Darkadelic. Na albumie znajdują się nowe utwory, takie jak The Invisible Man, Beware of the Clown i You’re Gonna Realise, które cieszą się popularnością wśród publiczności i zostały już wykonane podczas niedawnych koncertów w Europie.

Nowy album doskonale odzwierciedla styl zespołu, który uważany jest za prekursora punk rocka i gothic rocka. Darkadelic to jedne z najbardziej intensywnych piosenek nagranych przez The Damned do tej pory. Zespół przekracza granice gatunków, a nowe utwory są nasycone odniesieniami do klasycznych horrorów i swingującego klimatu Londynu z lat 60. Skład zespołu w składzie: Dave Vanian, Captain Sensible, Paul Gray i Monty Oxymoron powitał na nowym albumie perkusistę Williama Granville’a-Taylora.

Od czasu powstania w 1976 roku, The Damned jest jednym z najbardziej uznanych zespołów pochodzących z brytyjskiej sceny punkrockowej. Debiutancki album zespołu zatytułowany Damned Damned Damned ukazał się 46 lat temu. Ostatnia studyjna płyta brytyjskich pionierów punk rocka to Evil Spirits (2018 r.), która znalazła się na siódmym miejscu najlepiej sprzedających się albumów w Wielkiej Brytanii. W zeszłym roku The Damned wydali album koncertowy A Night of a Thousand Vampires.

Nowa studyjna płyta zatytułowana Darkadelic jest dostępna na CD oraz w dwóch wersjach winylowych: tradycyjnej czarnej i limitowanej transparentnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *