Plug’n’Blues

Nowa piosenka „Mój blues” od zespołu Plug’n’Blues

„Mój blues” grupy Plug’n’Blues to drugi singiel promujący ich pierwszy album „Taki los”, który został wydany 8 września 2023 roku. Piosenka „Mój blues” jest już dostępna na Youtube

Grupa Plug’n’Blues

Grupa Plug’n’Blues, założona w 2018 roku w Chojnowie na Dolnym Śląsku, wykonuje muzykę głęboko zakorzenioną w bluesie i rocku. Ich muzyczne inspiracje czerpią z polskich blues-rockowych ikon jak Breakout czy Dżem. Liderem grupy, autorem tekstów nasyconych osobistymi doświadczeniami jest wokalista i gitarzysta Tomasz Łabowicz, który również komponuje większość utworów na albumie „Taki los”. Zespół ma już na swoim koncie wiele występów, zarówno w klubach, jak i na koncertach plenerowych. W 2022 roku zdobył pierwsze miejsce w konkursie dla amatorskich zespołów bluesowych na festiwalu Ścinawski Blues nad Odrą, a w 2023 roku wystąpił na festiwalu Las, Woda & Blues w Radzyniu.

O procesie nagrywania albumu „Taki los” Tomasz Łabowicz wspomina: „Nagrywaliśmy album w ciągu kilku dni. Pewnego popołudnia w Legnickim Centrum Kultury zarejestrowaliśmy 11 kawałków, większość za pierwszym podejściem, grając razem jak na żywo, nawet słuchając siebie przez słuchawki. Emocje były jak na koncercie. Potem w ciągu dwóch popołudni dokonałem nagrania wokali w Studio Megawatt w Legnicy. Na sam koniec Patrycjusz Gruszecki nagrał swoje partie trąbki. Miks i mastering zostały wykonane przez Dariusza Witkowskiego w tym samym studio. Jesteśmy bardzo wdzięczni naszemu wydawcy, Robertowi Grześkowiakowi z Flower Records, za zainteresowanie naszą muzyką i podjęcie decyzji o wydaniu tego albumu. Z pomocą Urzędu Miejskiego w Chojnowie udało się wydać nasz pierwszy album „Taki los”, który napawa nas ogromną dumą”.

Tomasz Łabowicz opowiada także o utworze „Mój blues”: „To drugi singiel z naszego albumu. Ta osobista opowieść przedstawia autobiograficzne fragmenty z życia autora. Mimo przeszkód ważne jest, aby pozostać wiernym sobie. Ważne jest, aby móc spojrzeć w lustro bez wstydu i żyć autentycznie. Trzeba znaleźć własną ścieżkę i iść nią z podniesioną głową. Muzycznie chcieliśmy uzyskać surowe brzmienie z narastającą dynamiką, by w punkcie kulminacyjnym pozwolić, aby Hammond i gitara mogły „krzyczeć”. Czar dodaje trąbka Patrycjusza Gruszeckiego. Razem z zespołem życzymy przyjemnego odbioru i zachęcamy do odkrycia innych utworów na albumie”.

Album „Taki los” zyskał uznanie słuchaczy audycji Ryszarda Glogera „Luz Blues” w Radiu Poznań, gdzie ostatnio zadebiutował na 56. miejscu Radio Poznań Blues Album Chart. „Mój blues” został również dodany do radiowej playlisty i jest jednym z częściej odtwarzanych polskich utworów w tej stacji.

Zespół Plug’n’Blues serdecznie zaprasza na koncert promujący „Taki los”, który odbędzie się 24 listopada 2023 roku w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie. Początek zaplanowano na 18:30, a specjalnym gościem koncertu będzie trębacz Patrycjusz Gruszecki!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *