Tower - Hope

Tower – Hope

Grupa Tower wydała album Hope, który jest już trzecim materiałem wydanym od reaktywacji projektu pod dowództwem Piotra Kollecka. Album został wydany 7 grudnia 2022 roku.

Było do przewidzenia, że Hope będzie rozwinięciem poprzedniego albumu Uriel, stanowiącym klasyczny krok naprzód. Lider zespołu Tower, wraz z muzykami gościnnymi, poszerzył brzmienia z Uriel kosztem agresywnych partii wokalnych i gitarowych riffów. Metalowe fragmenty pojawiają się rzadko – łączą się z operą i klawiszami, stanowiąc dopełnienie oraz kontrast dla rozmarzonych partii wokalnych, skrzypiec, pianina i rytmów perkusyjnych. Hope może nie zadowolić fanów oczekujących rytmicznej, gitarowej muzyki w stylu Mercury. Kompozycje są budowane w sposób nieprzesadnie skomplikowany, ale z dodatkami i różnymi smaczkami. Mimo takiego aranżacyjnego klucza pozostają one jednak czytelne.

Jednakże w całej tej uczcie dźwięków brakuje elementu zaskoczenia. Pomimo różnorodności wpływów, jest pewien problem z utrzymaniem skupienia przy słuchaniu całego albumu. Wdziera się tu monotonia, a nawet kilka ciekawych momentów, takich jak pięknie zaśpiewany Azure czy wręcz popowa ballada Act II – My Sorrow Through the Eyes of Spring, nie jest w stanie przekonać, że Hope opiera się na więcej niż jednym patencie typu growle kontra opera. Czegoś brakuje na tym albumie, co sprawiłoby, że album staje się bardziej intrygujący i różnorodny.

Podsumowując, Hope utrzymuje dobry poziom, ale brakuje jej kilku elementów, aby stać się jeszcze ciekawszym albumem. Lider Tower, Piotr Kolleck, wraz z muzykami gościnnymi rozwijają brzmienia z poprzedniego albumu, ale forma oparta na growlach kontra operze, mimo różnorodnych wpływów, może przynudzać. Brak zmian w przyjętej formule może prowadzić do stagnacji, ale warto docenić ogromną pracę włożoną w stworzenie tego materiału. Hope to album, który można polecić, ale z pewnymi zastrzeżeniami. Mam nadzieję, że w przyszłości zespół Tower dostarczy jeszcze więcej materiału, który przyniesie coś nowego do szeroko pojętej muzyki metalowej.

Lista utworów:
01. Hope
02. Warriors Call
03. Temple
04. Disappear
05. Act II – My Sorrow Through the Eyes of Spring
06. Act III – My Sorrow Spells in the Dark
07. Awakening
08. Slaves
09. Why
10. Forgiveness
11. Azure
12. Syndrome

Album można znaleźć na Bandcampie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *