Tune Lucid Moments

Tune – Lucid Moments

Lucid Moments to pierwsza płyta zespołu Tune różniąca się znacznie od po niej następujących. Jest to album koncepcyjny, utrzymujący się w artrockowej stylistyce, posiadający dość mroczny klimat. Całość natomiast jest okraszona tak rzadko używanym instrumentem jakim jest akordeon.

Album opowiada o cierpiącym na chorobę psychiczną pacjencie oraz jego doktorze, a muzyka nadaje historii dodatkowego wymiaru. Właśnie w muzyce odnajdziemy surowe i opętańcze gitary oraz hipnotyzujący dźwięk akordeonu. Ale nie zapominajmy o wokalu – przyciąga słuchacza, zwodzi i prowadzi go na skraj emocji. Wszystko współgra ze sobą tworząc harmonię niepokoju.

Każdy z utworów wart jest wyszczególnienia. Zacznę od rozpoczynającego album Dependent. Dependent jest utworem pełnym emocji i pasji. Idealne rozpoczęcie albumu jeśli chodzi o mnie. Od samego początku mamy do czynienia ze wspomnianą wcześniej mocą i surowością gitary, która nie kończy się, a przechodzi dalej do utworu Repose i Confused. W Lucid Moments natomiast czeka nas burza – starcie między gitarą i akordeonem. Myślicie, że to nie możliwe? Sprawdźcie sami.

Następnym utworem który na nas czeka jest Mip – hipnotyzująca kompozycja, która pozwala na chwile wyciszenia. Dimension to akustyczna wyspa gdzie złapiemy równowagę przed dalszą częścią. Utrzymujący „morrisonowskie” klimaty Cabin Fever pozwala na pewną chwilę przenieść się w czasie, przepłynąć przez nie mniej imponujące Masquerade aby zakończyć podróż na psychodelicznym Dr Freeman.

Podsumowując – Lucid Moments to album obok którego nie można przejść obojętnie. Porywające i pełne emocji kompozycje na długo zostaną zapamiętane. Debiutancki album Tune to niebywałe dzieło, które pomimo upływu lat wciąż brzmi świeżo.

Utwory:
1. Dependent
2. Repose
3. Confused
4. Lucid Moments
5. Mip
6. Dimensions
7. Cabin Fever
8. Masquerade
9. Dr Freeman

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *