Boogie Boys

Utwór 'Full Speed No Brakes’ od zespołu Boogie Boys

Dziś do stacji radiowych trafia Full Speed No Brakes, tytułowa piosenka z nowej płyty zespołu Boogie Boys. Koncertowa premiera płyty miała miejsce 01. czerwca podczas The EBC Before Party w MDK Batory w Chorzowie, koncertu inaugurującego 11. Edycję European Blues Challenge, który w tym roku odbył się w Polsce. Singiel Full Speed No Brakes jest już dostępny w serwisach streamingowych, a teledysk można obejrzeć na YouTube.

 

Najnowszy album grupy Boogie Boys ukazuje się w okrągłą, dwudziestą rocznicę powstania zespołu. Jest to piąty album (wcześniej trzy studyjne, jeden live) w ich  dorobku. Tym razem, w odróżnieniu od poprzedniego studyjnego Made In Cali wyprodukowanego w USA, całość została zarejestrowana w Polsce. Album nagrano podczas jednej sesji nagraniowej zrealizowanej „na setkę”, w kultowym studiu „Źle i Tanio” w Warszawie.

Wśród jedenastu utworów większość to premierowe utwory autorskie. Nie zabrakło jednak odniesienia do tradycji. Lecz głupiego życia żal – jeden z przebojów Wojciecha Skowrońskiego, kolejny raz przywołanego na płytach Boogie Boys, rzuca nowe światło na twórczość tego wybitnego artysty. Wśród coverów znajdują się także kompozycje Carlie Richa, Burtona Cummingsa czy Chucka Berry’ego.

Tytuł płyty oddaje usposobienie i ducha zespołu. Kiedy przed laty grali koncert w B.B.King’s Blues Club w Memphis, ówczesny prezydent Blues Foundation – Jay Zileman, przedstawił ich tymi słowami: Boogie Boys – Full Speed No Brakes. Ten moment zapadł im w pamięci na tyle głęboko, że stał się niejako mottem grupy.

Skład Boogie Boys:
Bart. Szopiński – śpiew, fortepian, Hammond
Michał Cholewiński – fortepian
Janusz Brzeziński – kontrabas, gitara basowa
Piotr Bienkiewicz – gitara
Miłosz Szulkowski – perkusja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *