Atropine - Sanity Desecration

Zespół Atropine z premierą singla

Formacja Atropine została założona w październiku 2009 roku w Rzeszowie, w samym sercu województwa podkarpackiego. Od tamtej pory skład zespołu wielokrotnie ulegał zmianom, a w roku 2015 rozpoczęła się aktywna działalność koncertowa. W lutym 2019 roku zespół wydał swój pierwszy pełnometrażowy album pod tytułem „Death is Coming…”. W roku 2020 do składu dołączył Jakub „Skiborg” Skibiński, a w trakcie trwającej pandemii koronawirusa zespół rozpoczął pracę nad nowym albumem studyjnym.

Komentarz zespołu dotyczący nowej płyty, zatytułowanej „Sanity Desecration”, ukazuje kompozycje jako wyraz wstrętu, wywołanego pogarszającym się stanem psychicznym ludzkości. Społeczeństwo staje się coraz bardziej podatne na manipulację, co jest wykorzystywane przez jednostki kontrolujące władzę i posiadające dużą ilość pieniędzy. Takie osoby często wykazują oznaki utraty swojej ludzkiej tożsamości i tendencje psychopatyczne. Obecnie zdrowy rozsądek, trzeźwość i racjonalne myślenie stają się rzadkością, a perspektywa całkowitej wojny jest coraz bliższa.

Muzykę na nowej płycie zarejestrował, zmiksował i poddał masteringowi Paweł Leniart w Dźwiękonarium Studio (które współpracowało już m.in. z Diaboł Boruta i Pandrador). Okładkę albumu stworzył wokalista zespołu, Jakub „Skiborg” Skibiński.

Premiera nowego albumu zespołu Atropine jest zaplanowana na 29 września 2023 roku, a pre-order można już teraz zamówić w sklepie wytwórni Via Nocturna Records.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *