Soen - Memorial

Zespół Soen zapowiada nowy album

Premiera najnowszego albumu zespołu Soen odbędzie się 1 września 2023 roku pod skrzydłami wytwórni Silver Lining Music. Na krążku o nazwie Memorial znajdziemy dziesięć zupełnie nowych kompozycji. Jednym z nich jest utwór Unbreakable, który stanowi pierwszy singiel promujący album. Poniżej jest teledysk do tego utworu.

Piosenka ukazuje zespół w nieco bardziej mrocznym brzmieniu, jednocześnie zachowując swoją melodyjną wrażliwość. Założyciel i perkusista grupy, Martin Lopez, tak opisuje nowy singiel: Unbreakable to utwór o ograniczaniu samego siebie jako człowieka, bezkrytycznym wierzeniu w coś. Wokalista i współzałożyciel, Joel Ekelöf, dodaje: politycy i media przedstawiają świat w czarno-białych barwach, co upoważnia do prób zniszczenia przeciwnika, zamiast poszukiwania wspólnego gruntu. Kluczem jest pokora i otwartość na różne punkty widzenia, aby móc się rozwijać.

Unbreakable wydaje się być połączeniem klasycznego metalu i charakterystycznego stylu Soen. Na nowym albumie zespół opisuje problemy społeczeństwa z mocnym, ciężkim brzmieniem riffów, jednocześnie prezentując unikalne połączenie progresji i piękna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *