Cortege - Vandari

Zespół Cortege z nowym albumem

Zespół Cortege został założony w 1996 roku i działa do teraz, z wyjątkiem przerwy w latach 2005-2009. Formacja posiada dwie pełne płyty: Anachoreo (2012) i Touching the Void (2016), oraz kompilację Where the Watchers Are Imprisoned Part I (2017), która zawiera dema Awareness (2000) oraz Introduction to the Slaughter of Your Gods (2001).

Po długiej pracy w studiu MAQ Records powstał nowy materiał na ich nadchodzącą płytę, która nosi tytuł Vandari i jest mocno zakorzeniona w klasycznym i old schoolowym death metalu. Za proces rejestracji, miksowania i mastering odpowiada Jarosław Toifl, który wcześniej współpracował m.in. z Crystal Viper, Darzamat i Infernal War. Okładkę albumu zaprojektował perkusista zespołu – Kamil Szuszkiewicz.

Po niewywiązaniu się norweskiej wytwórni Whispering Voice Records z umowy wydawniczej, zespół zdecydował się na współpracę z niezależną wytwórnią ADG Records, która ma w swoim portfolio kilka interesujących wydawnictw, takich jak Denomination, Hexenaltar czy Wolfpath. Premiera płyty Vandari zaplanowana jest na 22 czerwca 2023 roku.

Niedługo będziemy mieli okazję obejrzeć teledysk do singla Purgatory na kanale Death Metal Promotion.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *