Amarok - Hunt

Amarok – Hunt

Jak wiadomo Amarok to projekt należący do Michała Wojtasa, gdzie usłyszymy artrockowe granie. Po 12 latach powraca z nowym albumem zatytułowanym Hunt, gdzie do wspólnej pracy zaprosił między innymi Colina Bassa z Camel, Mariusza Dudę z Riverside oraz Michała Ściwiarskiego z Casma.

Gdybym miała jednym słowem opisać Hunt użyła bym słowa spokój, bo jest to album spokojny, powiedziałabym nawet, że wyciszający. Muzyka jest przestrzenna, wokale hipnotyzują, a wszystko to mocno zahacza o rejony ambientu i trip hopu. Album opowiada o współczesnym świecie – trudnych relacjach międzyludzkich, anonimowości spowodowanej przez współczesne media społecznościowe, i w ostateczności o samotności.

Muzyka zawarta na płycie „Hunt” potrafi wydobyć z wyobraźni wspaniałe obrazy, dzięki mieszance dźwięków z różnych instrumentów, których jest tu mnóstwo. Na albumie użyte zostały sample, które chwilami przeplatają się z tradycyjnymi bębnami, co brzmi naturalnie. Oczywiście są tutaj również i gitary, które brzmią fantastycznie!

Album otwiera utwór „Anonymous”, który brzmi trochę psychodelicznie przynosząc na myśl Pink Floyd. Następnie przechodzimy do „Idyll”, w którym gościnnie zaśpiewał Mariusz Duda. Jest to również singiel promujący album. Wspaniałe, wspinające się dźwięki tworzą niesamowitą atmosferę. Równie genialny jest kolejny utwór – „Distorted Soul”. Jest elektronicznie, z delikatnym wokalem Michała Wojtasa, oraz w drugiej części użyty jest instrument zwany thereminem. „Two Sides” to utwór instrumentalny, w którym usłyszymy partie solowe zagrane na duduku. „Two Sides” otwiera przed nami świat muzyki ambientowej, w którym wciąż jesteśmy słuchając „Winding Stairs”. “In Closeness” jest mocniejszym utworem, z gwałtowniejszą muzyką oraz wpadającym w ucho refrenem. „Unreal” to kolejny utwór, który przywodzi na myśl Pink Floyd, a to za sprawą gitary pojawiającej się w drugiej części kompozycji. W „Nuke” gościnnie wystąpił Colin Bass, nadając utworowi niesamowitą atmosferę. Utwór „Hunt” jest zwieńczeniem album trwającym ponad 17 minut. Jest połączeniem wszystkiego co mogliśmy przeżyć w trakcie słuchania poprzednich kompozycji, jest ambientowo i gitarowo, jest tym czego można oczekiwać na koniec.

Podsumowując, nie pozostaje nic innego jak włączyć ten album i zatopić się w jego dźwiękach zapominając na chwilę o tym co nas otacza.

 

Amarok - Hunt

Utwory:
1. Anonymous
2. Idyll
3. Distorted Soul
4. Two Sides
5. Winding Stairs
6. In Closeness
7. Unreal
8. Nuke
9. Hunt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *