IN FOR THE KILL - Branded To Kill

In For The Kill – Branded To Kill

Brzmienie albumu—brutalna fuzja metalowych i ciężkich riffów gitarowych, agresywnych wokali oraz intensywnych rytmów—ukazuje rozwijające się umiejętności muzyczne zespołu.

Mniej niż siedem lat po zafascynowaniu japońskiej sceny metalowej/hardcore swoim debiutem, IN FOR THE KILL powraca z nowym albumem, który jest jeszcze bardziej agresywny i technicznie dopracowany. Po intensywnym tournée, w tym europejskim debiucie, światowa obecność zespołu znacznie wzrosła. Utwory na nowym albumie są pełne napięcia i ekscytujące, demonstrując ich wyostrzone umiejętności i dynamiczne brzmienie.

Zespół został założony w 2013 roku przez Ina (wokal, wcześniej w METAL SAFARI) i Tomo (bas, również wcześniej w METAL SAFARI). Skład dopełnili gitarzysta RYO-SUKE (wcześniej w DEATH FILE, SURVIVE, i BATCAVE) oraz perkusista Toru. Ten skład ugruntował reputację zespołu na lokalnej scenie dzięki potężnym występom i różnorodnym stylom muzycznym.

Ich znaczący wpływ został podkreślony przez ich wyróżniające się występy na „Japanese Assault Fest 15”, gdzie dzielili scenę z zespołami takimi jak ENFORCER, SUICIDAL ANGELS i SOLITUDE. Przytłaczająca reakcja fanów zapewniła im miejsce na „Japanese Assault Fest 16”.

Podpisani przez Spiritual Beast, ich debiutancki album „In for the Kill” został wydany w Azji w październiku 2017 roku, z okładką zaprojektowaną przez ukraińskiego artystę Nurgeslaga, znanego ze współpracy z zespołami takimi jak ROTTING CHRIST i BALFOR.

Po sukcesie debiutu, IN FOR THE KILL wystąpili na „Japanese Assault Fest 17” wraz z THE RODS (USA), CHRONOSPHERE (Grecja) i F.K.Ü. (Szwecja). W kolejnym roku dzielili scenę z zespołami takimi jak FLOTSAM AND JETSAM (USA), VIOLATOR (Brazylia), MAKE THEM SUFFER (Australia) i CRYSTAL LAKE (Japonia).

W październiku 2019 roku „In for the Kill” został ponownie wydany w Europie przez Reaper Entertainment Europe na licencji od Spiritual Beast. Po krótkiej przerwie spowodowanej pandemią, zespół powrócił z demem „Raging Sound” w grudniu 2022 roku i szybko wznowił nagrania. Ich drugi album, „Branded To Kill”, został ukończony w 2023 roku po debiutanckim wydarzeniu live metal w Korei, „Hellride”. Samodzielnie wyprodukowany i nagrany przez Masashiego „MARCY” Shimadę z kamomekamome, okładka albumu została stworzona przez Marcosa Cabrera z CRISIX, który również współpracował z KILLSWITCH ENGAGE i innymi.

Lista utworów:
1. The Killer
2. Quiet War
3. Hollow
4. Raging Sound
5. Patience
6. Storm
7. Groovin’
8. Garbage (feat. MAZZY / AWAKED)
9. Shutdown
10 Branded To Kill

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *