Sylvan - Home

Sylvan – Home

Zdarzyło się wam kiedyś zatopić w dźwiękach muzyki? Mi tak, nawet dość często. Ostatnio stało się tak gdy ponownie słuchałam album Home od Sylvan. Jest to kolejny koncept album od tejże niemieckiej grupy. Nie ukrywam również, że jest to jeden z moich ulubionych albumów.

Spokój z jakim ta płyta się zaczyna jest idealnym rozwinięciem dalszej historii, pełnej wzlotów i upadków, złości i nadziei. Czy warto opisywać każdy utwór po kolei? Dlaczego by nie? Jednak najlepiej album prezentuje się gdy jest słuchany w całości.

Całość otwiera utwór „Not Far From The Sky” melancholijnie nastrajając nas na spotkanie z całym albumem. „Shaped Out Of Clouds” kontynuuje to co zaczął poprzedni utwór, dodając nieco mocniejsze brzmienie samej muzyki, jak i wokalu. Nie zauważamy kiedy melancholia pryska, i pojawia się kolejny utwór „In Between”. Jest to jedna z dłuższych kompozycji na albumie, odrobinę agresywna, intrygująca. „With The Eyes Of A Child” jest natomiast spokojem jaki następuje po gwałtownej burzy. Kolejny utwór to „Black And White”, równie poruszający, gdzie wokal idealnie współgra z muzyką. „The Sound Of Her World” to mój numer jeden na albumie. Drugi pod względem długości, ze wspaniałą eksplozją barw muzyki. To niesamowite jak spokój przeradza się w tą muzyczną burzę (już kolejną na albumie), po której znowu zobaczymy słońce w „Sleep Tight”. „Off Her Hands” da nam chwilę odpoczynku przed singlowym „Shine”, gdzie w połowie utworu zostaniemy wybici z dotychczasowej trajektorii, aby później znowu na nią wejść. „Point Of No Return” już od początku wyróżnia się muzyką, jednak jest tam gdzie powinien być. Utwór „All These Years” jest moim zdaniem swoistym podsumowaniem albumu przed przestąpieniem progu”Home”.

Ta płyta brzmi jak pochmurne niebo, przez które przebijają się promienie słońca. To nie był mój pierwszy raz z tym albumem, i na pewno nie ostatni. Zawsze wywiera na mnie emocje, których na co dzień próżno szukać.

Sylvan - Home

Utwory:
1. Not Far From The Sky
2. Shaped Out Of Clouds
3. In Between
4. With The Eyes Of A Child
5. Black And White
6. The Sound Of Her World
7. Sleep Tight
8. Off Her Hands
9. Shine
10. Point Of No Return
11. All These Years
12. Home

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *