Straight from the Hole

Bold Wombats – Straight from the Hole

Nazwa zespołu Bold Wombats, raczej nie zdradza z jakiego typu muzyką możemy mieć styczność, a pod tą żartobliwą nazwą kryje się duet, Łukasz i Bartek, którzy grali wspólnie również w zespole Odyssey. Bold Wombats jest to twór o tyle ciekawszy, że grają bez gitarzysty i jak można usłyszeć na ich pierwszym EP, Straight from the Hole, bardzo dobrze im to wychodzi.

Przechodząc do samej muzyki. Jak wspomniałam wcześniej nazwa ich pierwszej EP to Straight from the Hole i znajduje się na niej sześć w miarę krótki utworów. Po ich przesłuchaniu mogę powiedzieć, że brzmią oldskulowo, co oczywiście nie jest niczym złym. Powiedziałabym nawet, że są nasączone vibem zespołów lat ‘80 lub ‘90, takich trochę z piwnicy.

Przyznam również, że ciężko jest mi napisać cokolwiek o którymś konkretnym utworze, ponieważ przy słuchaniu tej 20 minutowej EPki całość mija w mgnieniu oka. Jest to pozycja dla osób, które lubią cieszyć się muzyką, poszukują czegoś przyjemnego na poprawę humoru, a także lubią nietypowe brzmienia. Warto zacząć obserwować dalszą działalność grupy, a nawet zahaczyć o koncert jeśli jakiś się odbędzie. Podejrzewam, że słuchając ich muzyki na żywo można mieć wiele przyjemności.

Płytę można posłuchać na Spotify, zakupić na Bandcampie, oraz wejść na profil grupy na FaceBooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *