Cunabula - The Weight of Sleep

Cunabula z debiutanckim albumem

Cunabula to zespół powstały w Wilnie, stolicy Litwy. Ich koncerty na żywo przenoszą słuchaczy w stan strachu i hipnozy, oferując mroczną atmosferę oraz potężne, miażdżące gitarowe riffy, przeplatane zarówno delikatnymi jak i potężnymi growlami. Styl muzyczny zespołu jest nieograniczony, tworzą eklektyczną mieszankę, w której można odnaleźć elementy post-metalu, sludge metalu, muzyki progresywnej, ambientowych tła i nawet black metalu.

Niebawem, litewska formacja wypuści długo oczekiwany debiutancki album o tytule The Weight of Sleep. Nagrania na to wydawnictwo powstały w kilku studiach nagraniowych: Lapės Records (perkusja), Black Box Recordings (wokale), Agirdi Audio (gitara i bas). Miks i mastering zostały powierzone Łotyszowi, Gints Lundbergs, który wcześniej współpracował m.in. z takimi zespołami jak Dissection, Frailty i Skyforger. Autorem okładki płyty jest Nojus Petrauskas.

Premiera albumu The Weight of Sleep planowana jest na 11 sierpnia 2023 roku. Płyta CD będzie dostępna w pre-orderze nakładem Sleaszy Rider SRL. Album zostanie także wydany na winylu przez amerykańską wytwórnię Adirondack Black Mass.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *