Welmoed - Ask Embla

Przedpremierowy odsłuch Welmoed „Ask & Embla”

Welmoed to projekt Thijsa Muldersa (twórcy Asklepeion i Misanthropia), który rozpoczął się w 2018 roku. Nazwa Welmoed została wybrana ze względu na nawiązanie do dążenia do celu i siły woli. Muzycznie reprezentuje atmosferyczny rock, połączony z elementami post-rocka oraz klasycznego post-black metalu i shoegaze’u.

Thijs, lider projektu, stworzył cały materiał i zaprosił do współpracy wokalistkę Veerle Kiliaan (SHE!), wokalistę Brma Kollera (Misanthropia) oraz na perkusji Hugona de Waala (Misanthropia).

Album Ask & Embla korzysta z motywów mitologii, zwycięstwa i straty, a także metaforycznych odniesień do oszustwa poprzez religię.

Muzyka została zmiksowana i zmasterowana przez Dion Vermaes w Dion Vermaes Audio Engineering. Okładkę i layout przygotował Jan Örkki Yrlund, który współpracował z takimi zespołami jak Amberian Dawn, Cytotoxin, Manowar, Korpiklaani, Týr. Logo zespołu zostało stworzone przez Daniela Neagoe. Zdjęcia zespołu wykonały Pally JVisuals & Feey.

Debiutancki album ukaże się w formie cyfrowej oraz na płycie CD, wydany we współpracy z polską wytwórnią Via Nocturna. Premiera przewidziana jest na 28 lipca 2023 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *