Boogie Boys

Nowy singiel i teledysk od Boogie Boys

Premiera nowego singla i teledysku Shakin’ Goin’ On od zespołu Boogie Boys odbyła się wczoraj, 24 lipca 2023 roku. Piosenka trafia dziś do stacji radiowych i jest drugim singlem z ich najnowszej płyty zatytułowanej Full Speed No Brakes, która została wydana 23 czerwca 2023 roku. Album miał swoją premierę koncertową podczas 11. Edycji European Blues Challenge w Chorzowie.

Boogie Boys zaprezentują nowy singiel na żywo podczas koncertu Saturday Night Lights, który odbędzie się 29 lipca na 19. Polish Boogie Festival w Człuchowie! A już teraz można zobaczyć teledysk do Shakin’ Goin’ On na platformie YouTube.

Ten najnowszy album zespołu Boogie Boys jest wydany z okazji dwudziestolecia istnienia grupy i stanowi ich piąty album (trzy studyjne i jeden live). W przeciwieństwie do poprzedniego albumu studyjnego Made In Cali, który został wyprodukowany w USA, cały materiał został nagrany w Polsce. Sesja nagraniowa odbyła się w kultowym studiu „Źle i Tanio” w Warszawie i udało się zrealizować całość w jednej sesji nagraniowej „na setkę”.

Na płycie znajduje się jedenaście utworów, z czego większość to premierowe autorskie kompozycje. Jednakże zespół również sięgnął po inspiracje tradycją, co widać między innymi w nagraniu przeboju Lecz głupiego życia żal autorstwa Wojciecha Skowrońskiego, który został już wcześniej przywołany na płytach Boogie Boys. Ponadto na albumie znalazły się coverowe interpretacje utworów Carlie Richa, Burtona Cummingsa i Chucka Berry’ego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *