Temple of Katharsis - Macabre Ritual

Debiutancki album grupy Temple of Katharsis

Theogonia Records przedstawia długo oczekiwany pierwszy album mistrzów greckiego black metalu – zespołu Temple of Katharsis. Tytuł tego monumentalnego dzieła to Macabre Ritual. Przygotuj się na zanurzenie w mroku, ponieważ album ten zostanie wydany późnym latem tego roku na CD oraz w formacie cyfrowym.

Temple of Katharsis został założony w 2011 roku przez niesławnych Hellmaster666 (bas/wokal) i Homados (gitary) w mieście Kastoria w Grecji. Do tej pory zespół wydał jedno demo, jedno EP oraz trzy splity, zdobywając uznanie jako jedna z najbardziej ekscytujących młodych formacji na undergroundowej scenie black metalowej. Grupa dzieliła scenę z takimi legendarnymi zespołami jak Septic Flesh, Womb of Maggots, Rotting Christ, Dark Vision i Gaerea, wzbudzając zachwyt intensywnymi i hipnotyzującymi występami na żywo.

Album Macabre Ritual to złowroga podróż w świat satanizmu, antyreligii, śmierci, ciemności i wojny. Dzięki wpływom zarówno ze skandynawskiej, jak i greckiej sceny black metalowej, Temple of Katharsis stworzył brzmienie, które jest nieustępliwe, intensywne i niezwykle fascynujące.

Ta muzyczna odyseja zawiera osiem przeklętych hymnów, które rzucą złowrogie zaklęcie na wszystkich, którzy odważą się ich słuchać. Od mrożących krew w żyłach i atmosferycznych głębin Abyssal Cold Void, poprzez nieustępliwy atak The Burning Flood of Antichrist, aż do okultystycznych zaklęć Inside the Medieval Crypt, każdy utwór pogrąży słuchacza w makabrycznym świecie złowrogich rytuałów i mrocznej narracji.

Album został nagrany w następujących miejscach:

  • Bas i wokal w renomowanym H12 Audio w Salonikach,
  • Gitary w tajemniczym Dark Templar H/Studio w Kalamata.

Całość została wyprodukowana przez Majora w H12 Audio.

Debiutancki album zostanie wydany w wersji cyfrowej 19 lipca 2023 roku, a jako jewelcase CD 4 sierpnia 2023 roku nakładem Theogonia Records.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *