KARPATHIAN RELICT - Never Be After

KARPATHIAN RELICT wypuścił klip z nadchodzącej płyty

KARPATHIAN RELICT został założony w 2006 roku jako zespół o wyznaniu prawosławnym przez Bogdana Lewickiego i Andrzeja Czujko. Pod tą nazwą wydali swój debiutancki album Forever Not Yet. Po dwóch latach stagnacji i przeprowadzce Bogdana i Andrzeja do Polski, w 2013 roku zespół zmienił nazwę na KARPATHIAN RELICT i dołączyli do niego Patryk Olbert (bas) i Adrian Mięsowicz (wokal). Następnie grupa wydała album Beyond The Over (2017) oraz reedycję Forever Not Yet (2018). W kolejnych latach kontynuowali swoją muzyczną podróż, tworząc nową muzykę. Z czasem dołączyli do nich Bartek Oleniacz jako gitarzysta, a następnie Mateusz Baczek na basie.

Aktualnie zespół z Podkarpacia przygotowuje się do wydania nowego albumu studyjnego zatytułowanego Never Be After. Premiera tego trzeciego albumu jest planowana na 9 września 2023 roku i będzie dostępny w formie cyfrowej oraz na płycie CD dzięki współpracy francuskiej kooperacji MusikÖ_Eye i Metal Exhumator.

Album będzie zawierał 8 utworów, których trzon stanowi death metal. W jednym z utworów pt. The Moth Eliza Kuźnik (KSU) zagrała na skrzypcach gościnnie. Perkusję nagrano w Stodoła Studio pod kierownictwem Piotra „Koła” Dorotniaka. Adrian Mięsowicz (Tribe Five Studio), odpowiedzialny za dźwięk podczas koncertu z okazji 44-lecia (BluRay 4K) najstarszego polskiego zespołu punkrockowego KSU, zajmował się miksowaniem i masteringiem muzyki. Okładkę i projekt graficzny wykonał Michał „Xaay” Loranc (God Dethroned, Kamelot, Nile).

Zespół komentuje: Na płycie połączyliśmy techniczny death metal z muzyką progresywną. W kilku miejscach pojawią się także instrumentalne przerywniki, na instrumentach rzadko spotykanych w muzyce ekstremalnej, ale nie będziemy zdradzać szczegółów. Mamy nadzieję, że słuchacze podzielą nasze emocje i razem z nami doczekają się pełnego wydawnictwa. Nowy album jest odzwierciedleniem naszych osobistych preferencji muzycznych. Każdy z nas ma inny gust, dlatego staraliśmy się go w jakiś sposób połączyć. Mamy nadzieję, że nowa płyta dostarczy słuchaczom wiele przyjemności podczas odkrywania nagranych na niej utworów i zachęci ich do powrotu do niej wielokrotnie, za każdym razem odkrywając coś nowego w naszej muzyce.

Kilka dni temu KARPATHIAN RELICT opublikował teledysk do singla „Bury In The Past”, który można obejrzeć poniżej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *