THREE EYES OF THE VOID - The Atheist

Drugi klip z albumu „The Atheist” zespołu Three Eyes of the Void

Zespół Three Eyes of the Void pierwotnie był solowym projektem studyjnym ukraińskiego muzyka Dmytro Kvashina. Pierwszą EP-kę, zatytułowaną „The Moment of Storm,” nagrał przy wsparciu Alexandra Ksiaruma, który odpowiadał za perkusję. Produkcją zajmował się Oleg Olgerd Rubanov, muzyk ukraińskiego zespołu Kroda, który wcześniej udanie współpracował z 1914 przy produkcji i miksowaniu niektórych wydawnictw. Po wydaniu EP Dmytro rozpoczął próby stworzenia pełnowymiarowego albumu, ale niestety, zrezygnował z sesji nagraniowej, co spowodowało zamilknięcie Three Eyes of the Void z powodu trudności w skompletowaniu składu na występy na żywo.

Wszystko zmieniło się w 2021 roku, kiedy Dmytro odwiedził Polskę i spotkał Arkadiusza Niziołka i Marcina Urbana, członków Sacrilegium, legendarnej grupy black metalowej z Polski. Wkrótce dołączył do nich Jakub Milszewski, basista groove/thrash metalowego zespołu Perpetual. W nowym składzie Three Eyes of the Void powrócili do pracy nad pełnowymiarowym debiutanckim albumem.

Wraz z nadejściem 2023 roku zespół prezentuje swoją premierową kompozycję, „Against the One,” która jest zapowiedzią nadchodzącego albumu. Ta utwór, zainspirowany filozofią Friedricha Nietzschego i osadzony w kontekście trwającej wojny rosyjsko-ukraińskiej, został udostępniony za pośrednictwem kanału Black Metal Promotion. Three Eyes of the Void zaczęli również częściej występować na żywo, często w towarzystwie innych zespołów, takich jak Trauma i Gorycz. W sierpniu 2023 roku zagrają na niemieckim festiwalu Under The Black Sun, dzieląc scenę z takimi grupami jak Messiah, Urgehal, Nargaroth i Craft. Ponadto, zespół pojawił się na kasetowej kompilacji Solid Rock in Hell vol. I i podpisał kontrakt z wytwórnią Folter Records (znaną z artystów takich jak Nocturnal Breed, Sarkom, Urgehal i Odium Humani Generis).

Debiutancki album zatytułowany „The Atheist” to ponad 40 minut atmosferycznego black metalu, który eksploruje tematy „Śmierci Boga i Śmiertelności,” znaną z maksymy Friedricha Nietzschego. Teksty skupiają się na ludzkim konflikcie między wiarą w Boga a oświeceniem, odrzucając koncepcję świadomego stwórcy. Kompozycje często łączą atmosferyczny black metal z elementami muzyki progresywnej oraz mrokiem post-metalu, wszystko to w otoczeniu mrocznej, melancholijnej i gorzkiej atmosfery, podkreślającej wizję beznadziei i rozpaczy ludzkiej egzystencji. Three Eyes of the Void wyruszają w podróż, aby udowodnić, że akceptacja własnych słabości może być jedynym wyjściem dla tych, którzy szukają odpowiedzi na pytanie: kim jestem i dlaczego jestem?

Album „The Atheist” zostanie wydany 27 października 2023 roku w wersji cyfrowej oraz na płycie CD przez wytwórnię Folter Records.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *