Kalt Vindur - Magna Mater

Kalt Vindur z trzecim albumem

Zespół Kalt Vindur został założony na wiosnę roku 2015 w miejscowości Dukla. Po pewnych zmianach w składzie, który obecnie tworzą Artur (Svart) grający na gitarze, Julian (Xakhariash) na perkusji, Szymon (S) na basie oraz Wojciech (Celsus) jako wokalista, grupa nagrała swój debiutancki album zatytułowany „Delusions” w roku 2017. Warto dodać, że partie instrumentów klawiszowych i syntezatorów zostały zarejestrowane przy współpracy z U. Reckiem, członkiem kultowego zespołu Lux Occulta.

W roku 2020 Kalt Vindur wydał swój drugi album zatytułowany „…And Nothing Is Endless”, dostępny zarówno na kasecie, jak i płycie CD, za sprawą wydawnictwa Witching Hour Productions (znanego m.in. z wydawnictw Batushka i Vader). Na tym albumie zespół konsekwentnie rozwijał swój unikalny styl nazywany „podkarpackim black metalem”.

W roku 2022 zespół nagrał materiał na swój trzeci album, który otrzymał tytuł „Magna Mater”. Ścieżki perkusji zostały zarejestrowane przez nowego utalentowanego muzyka, Rafała Chruścickiego (byłego członka Pandrador). Tym razem zespół kontynuował ewolucję swojego stylu, prezentując dojrzały album z kilkoma zaskakującymi zmianami, przy zachowaniu spójności.

Nagrania do nowego albumu zostały zarejestrowane w Regnat Studio w Cieklinie, a miksem i masteringiem zajął się Krzysztof Kokosiński. Za projekt graficzny odpowiada Maciej Kamuda (znanego m.in. z prac dla Blut Aus Nord, Spaceslug i Sunnata).

Album „Magna Mater” zostanie wydany na kasecie, płycie CD i winylu przez grecką wytwórnię The Circle Music, premiera przewidziana jest na 26 stycznia 2023 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *