Bloodstock Festival 2024

Eliminacje do Bloodstock Festival w Bydgoszczy i Chorzowie

Zawody Bloodstock Metal 2 The Masses mają za zadanie wybrać jednego przedstawiciela z Polski, który jako nagrodę otrzyma możliwość występu na najbliższej edycji (2024) słynnego festiwalu plenerowego niedaleko Derby w Anglii. Eliminacje odbyły się już w miejscowościach takich jak Krosno, Poznań, Łódź, Toruń, Gdańsk i Słupsk. W trakcie eliminacji na scenie pojawią się specjalni goście, a o losach zespołów zdecyduje jury składające się z osób związanych z przemysłem muzycznym. Po każdym występie zostanie wybrany zespół, który przejdzie do finału, a finałowa bitwa odbędzie się 1 czerwca 2024 roku w Leśniczówce w Chorzowie, gdzie zostanie wyłoniony polski reprezentant na festiwal Bloodstock 2024.

Eliminacje krajowe tego prestiżowego festiwalu metalowego dotrą również do Bydgoszczy i Chorzowa.

Zaplanowano występy następujących zespołów:

W BYDGOSZCZY: Blissful Eclipse (alternatywny/progresywny), Damnatorum (death metal), Deathinition (thrash metal), Lowtide (metalcore), Morrath (death metal) W CHORZOWIE: Black Light (progresywny), Iscariota (thrash/heavy metal), Kingsphere (nowoczesny metal), Scaregod (death metal)

Jako goście specjalni na koncertach eliminacyjnych wystąpią: w Bydgoszczy Dymna Lotva (doom/post-metal) i Zgroza (black metal), a w Chorzowie zespół heavy metalowy Axe Crazy.

Koncerty odbędą się w następujących terminach:

  • 09.03.2024 – BYDGOSZCZ, pub Over The Under
  • 10.03.2024 – CHORZÓW, Leśniczówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *