BLOODSTOCK

Finał polskich eliminacji do festiwalu BLOODSTOCK (UK)

Legendarny MASTER gwiazdą finału polskich eliminacji do BLOODSTOCK!

To będzie wręcz wystrzałowe podsumowanie! Jedna z pionierskich grup gatunku zwanego death metal, legenda światowego podziemia – MASTER – będzie gwiazdą koncertu w chorzowskiej Leśniczówce.

1 czerwca 2024 roku, wielkim koncertem finałowym, zakończy się półroczny cykl ogólnopolskich eliminacji. Ich celem jest wybranie polskiego reprezentanta na brytyjski festiwal Bloodstock, jedną z najważniejszych, letnich imprez plenerowych ostrej muzyki w Europie.

Zasady były proste – młode zespoły (bez kontraktu płytowego) od grudnia wysyłały organizatorom cyklu swoje video prezentacje. Na ich podstawie klasyfikowano grupy występujące w koncertach eliminacyjnych, od stycznia do kwietnia, w klubach całego kraju. Z każdej eliminacji jury wybierało następnie jedną kapelę: zestaw półfinałowy, złożony z aż szesnastu zespołów, trafi na scenę Leśniczówki w połowie maja (10 i 11.05). Dopiero ta dwudniowa impreza pomoże zakwalifikować szóstkę, jaka stanie do ostatecznej rywalizacji.

Która formacja odbierze w sobotę, 1 czerwca, prawdziwy prezent z okazji Dnia Dziecka, jakim będzie wyjazd na Bloodstock??? O tym zadecyduje fachowe grono jurorów pod przewodnictwem samego Paula Speckmanna, założyciela MASTER i kilku innych, kultowych dla całego gatunku formacji metalowych. –

Otwarta formuła przeglądu pozwoliła zespołom nadsyłać do nas materiały jeszcze w kwietniu – mówi Marcin Zarudzki, główny organizator cyklu polskich eliminacji festiwalu Bloodstock. – Jestem pod wielkim wrażeniem wysokiego poziomu, jaki prezentują nasze kapele, reprezentujące właściwie wszystkie odmiany muzyki metalowej – dodaje.

To będzie prawdziwy maraton w Leśniczówce, bo na scenie finału eliminacji zaprezentuje się sześć zespołów konkursowych, a następnie zaproszeni goście: HERETIQUESIRRIUSLYRREUKĆDRAGONDOOMAS – a serię zakończy występ wspomnianego MASTER. Wszystkie z tych nazw dobrze kojarzą się fanom rozmaitych odmian i podgatunków metalowych, a każdy z wykonawców jest mistrzem w swojej klasie. Nietrudno policzyć, że tego dnia w Leśniczówce zaprezentuje się aż trzynaście zespołów, co samym eliminacjom już nadaje rangę krajowego festiwalu.

Zwycięzca może być tylko jeden. Wybrana załoga będzie reprezentować Polskę na scenie młodych talentów Bloodstock 2024 – imprezy, która każdego roku w sierpniu odbywa się w pobliżu angielskiej miejscowości Derby. Występują tam prawdziwe gwiazdy ostrej muzyki, w tegorocznej edycji m.in. ArchitectsOpethAmon AmarthCarcass czy Deicide. Dla każdej z młodych grup pojawiających się na scenie festiwalowych debiutów to duża szansa zaistnienia w świadomości fanów i całej branży muzycznej.

Zespoły konkursowe:

  • Miyasis (deathcore/death metal)
  • Semprah (melodic death metal)
  • Morrath (old schoold death metal)
  • Misscore (rock/metal)
  • Sunday at 9 (groove/progressive metal)
  • Prey of Monsoon (deathcore)

Finałowy koncert odbędzie się:

26.04.2024 – CHORZÓW, Leśniczówka – bilety

W jury zasiądą:

Marcin Zarudzki – Bloodstock Metal 2 the Masses
Wojtek Czyżyk – Bloodstock Metal 2 the Masses

Matt Austin – Bloodstock Metal 2 the Masses

Bartosz Krysiuk – wokalista i lider zespołu Bathuska
Łukasz „Ulwar” Szczygło – red. naczelny portalu Music Wolwes

Piotr Czwarkiel – red. naczelny portalu KVLT.pl
Filip Sarniak – promotor/PRowiec BMG na obszarze Polski
Sebastian „Astek” Flasz – były wokalista Frontside
Marek Jurek – Hellfire Records Australia

Bartek Kuczak – recenzent Metal Hammer Polska
Peter „Doomas” Betko  – organizator Gothoom Festival (SK)
Wojciech Muchowicz – organizator festiwalu Niech Cisza Milczy, perkusista
Paweł Mielczarek – prezenter radiowy w Radio ProRock

Marzena Futrzak – promotorka i menedżerka muzyczna
Sylwia Lato – promotorka i menedżerka muzyczna, w przeszłości związana ze Sweet Noise

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *