Horn - Daudswiärk

Grupa Horn z nowym albumem

„Daudswiärk” to dziesiąty studyjny album Horn, obchodzący 20-lecie projektu Black Metal. „Daudswiärk”, co w tłumaczeniu z dolnoniemieckiego dialektu, który był kiedyś powszechny w regionie Münsterland, oznacza „Praca Śmierci”. Album stanowi czasowy powrót od eksperymentalnych, folkowych brzmień poprzedniego albumu „Verzet”. Powraca do podstawowej instrumentacji metalowej, dostarczając skoncentrowany, szybki i zwięzły album bez intro, outro czy przerywników. Wyróżnia się wyraźnie ponurym tonem, odbiegając od niedawnych, bardziej optymistycznych dzieł Horn i cechuje się użyciem blast beats, dystopijnych syntezatorów oraz znaczącym przesunięciem w kierunku ekstremalnych wokali zamiast czystych.

Po raz pierwszy w historii projektu „Daudswiärk” zawiera fragmenty w dolnoniemieckich dialektach z Westfalii, specyficznie „Westfäölsk” i „Mönsterlänner Platt”, czerpiąc z różnorodnych historycznych źródeł, takich jak słowniki, poezja i krótka proza. Album zagłębia się w życie wiejskie w Westfalii na przełomie XIX i XX wieku, eksplorując tematy rolnictwa, głodu, chorób i śmierci, przy jednoczesnym uwzględnieniu postępów w medycynie z tego okresu.

Okładka albumu, linoryt autorstwa Timona Kokotta, również z Westfalii, przedstawia surowy krajobraz bezsensownej walki o przetrwanie.

„Daudswiärk” ma zostać wydany na winylu i w formacie digipack w maju 2024 roku, jako współpraca między Horn a Northern Silence Productions.

Album został wyprodukowany przez M. Stocka (Empyrium/The Vision Bleak/Sun of the Sleepless) w renomowanym „Studio E2” i cechuje się surowym, gęstym brzmieniem z dominacją gitary basowej i perkusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *