Ghostlight - From Above

Ghostlight – From Above

Album From Above zespołu Ghostlight to nowa ciekawostka dla fanów muzyki progresywnej. Płyta składa się z jedenastu różnorodnych utworów, które łącznie tworzą ponad 73 minut muzycznej przyjemności.

Ghostlight From Above – recenzja

Płyta rozpoczyna się epickim In The Ashes, trwającym blisko 10 minut utworem, który zapowiada emocjonalną i muzyczną podróż. Kolejne utwory to ciut bardziej zróżnicowane formy, w tym też krótsze, jak Outcasts i Ultimatum, ale także rozbudowane, jak The Reason For My Pain czy Unfortunate. Wszystkie kompozycje charakteryzują się świetnymi aranżacjami, wyrazistymi partiami instrumentalnymi i dobrze dobranym wokalem.

Eternal Rain to interesujący utwór, łączący w sobie melodyjność z prog-rockowym brzmieniem, a sekcja rytmiczna, która utrzymuje stały puls kompozycji nadaje mu niepowtarzalny klimat. A zamykający album tytułowy utwór From Above tworzy piękny finał płyty. Użyte w nim fragmenty rozmów to zabieg intrygujący, który dodaje mu nieco tajemniczości.

Płyta From Above od zespołu Ghostlight to zróżnicowana, ciekawa i emocjonalna podróż dla fanów muzyki progresywnej. Każdy z jedenastu utworów to ciekawa kompozycja, a ich połączenie daje wspaniały efekt.

Płyta dostępna jest na wszystkich platformach streamingowych.

Lista utworów:
In The Ashes 
Outcasts 
Ultimatum 
The Reason For My Pain
Tomorrow 
Colorblind 
Eternal Rain 
A.M.O.C. 
Unfortunate 
Evolved 
From Above 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *