Lilla Veneda

Zespół Lilla Veneda z nowym singlem

Lilla Veneda to grupa muzyczna, która powstała w 2019 roku we Wrocławiu z inicjatywy wokalisty o pseudonimie Virian. Nazwa zespołu została zaczerpnięta od jednej z najbardziej znanych polskich tragedii romantycznych, a mianowicie „Lilla Weneda” autorstwa Juliusza Słowackiego.

Virian wyjaśnia: „Poszukiwaliśmy nazwy, która byłaby wyjątkowa, ale jednocześnie oddawała atmosferę naszej muzyki. 'Lilla Weneda’ to mroczna tragedia osadzona w czasach przedchrześcijańskich, co przypomina najlepsze dzieła Williama Szekspira, lecz o słowiańskim tle.”

W 2012 roku zespół Lilla Veneda wydał swój debiutancki album zatytułowany „Diagnosis”, który został nagrany w Monroe Sound Studio (znanym m.in. ze współpracy z Masachist i Illness) we współpracy z Arkadiuszem „Aro” Jabłońskim. Drugi album został zarejestrowany, zmieszany i poddany procesowi masteringowemu w Impressive-Art Studio (gdzie pracuje Przemysław Nowak, znany ze współpracy z Asgaard, Odrazą i Outre) przy udziale producenta Przemysława Nowaka i wydany przez Via Nocturna (w wydawnictwie tym znaleźć można również takie zespoły jak Hostia, Varmia i Zørormr). W międzyczasie grupa dała wiele koncertów, m.in. u boku takich zespołów jak Decapitated, Lost Soul, Percival Schuttenbach, Hate czy Virgin Snatch.

Niedawno dolnośląska formacja zaprezentowała swoją najnowszą kompozycję pod tytułem „Colossi”, która jest zapowiedzią nadchodzącego albumu studyjnego. Grupa ponownie skorzystała z usług Przemysława Nowaka z Impressive-Art Studio. Premiera nowego albumu planowana jest na pierwszy kwartał 2024 roku i zostanie wydana własnym nakładem. Autorką okładki singla jest Anna Sobczak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *