Mariusz Duda - AFR AI D

Mariusz Duda z kolejnym solowym albumem

Mariusz Duda, mimo intensywnej trasy koncertowej promującej najnowszy album Riverside „ID.Entity”, znalazł czas na stworzenie kolejnej solowej płyty. Tym razem wyda ją pod swoim własnym imieniem i nazwiskiem.

Nowy album nosi tytuł „AFR AI D” i trafi do słuchaczy już 17 listopada 2023 roku. Będzie dostępny w formie płyty CD, winylu, oraz kasety magnetofonowej.

„AFR AI D” to album zainspirowany tematyką lęku przed sztuczną inteligencją. Tym razem, jak podkreśla sam Duda na swoich mediach społecznościowych, album będzie mniej związany z „plumkaniem na Atari”, co było charakterystyczne dla jego poprzedniej, lockdownowej trylogii. Tym razem można spodziewać się większego nacisku na elektronikę, która przybliża się do brzmienia rocka. Na płycie pojawią się również gitarowe solówki.

Już teraz można posłuchać fragmentu nowego albumu w serwisach streamingowych. Pierwszy singiel, trwający aż 8 minut, nosi tytuł „Embracing The Unknown” i stanowi doskonałą reprezentację całego albumu. Zmienna struktura muzyczna i rytmika to cechy charakterystyczne nie tylko dla tego utworu, ale także dla całej twórczości Mariusza Dudy wydawanej pod jego własnym nazwiskiem.

Cieszę się, że mogę kontynuować tę muzyczną podróż, skupiając się na instrumentach elektronicznych” – mówi Duda. – „Nie boję się nowych technologii, wręcz przeciwnie, uważam, że Sztuczna Inteligencja to narzędzie, które człowiek będzie stopniowo oswajał i które przyspieszy wiele dziedzin naszego życia. Każdy z nas doświadcza lęków, zwłaszcza w obliczu trudnych i niepewnych czasów. Każdy z nas walczy ze swoimi demonami i lękami. Te uczucia nie znikną, ale możemy nauczyć się z nimi żyć, zdystansować się do nich i nie pozwolić, aby nad nami dominowały. To właśnie o tym jest album „AFR AI D” – o oswojeniu naszych koszmarów. Pomimo delikatnego lęku przed nieznanym, jestem gotów przyjąć te wyzwania z otwartymi ramionami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *