Chorosia - Stray Dogs

Premiera „Stray Dogs” od Chorosia

Chorosia to zespół z gatunku prog/post-sludge metal, który wywodzi się z austriackiego Wiednia i został założony w 2017 roku. Grupa ma na swoim koncie wydane dwa pełne albumy oraz album koncertowy. Dzisiaj odbywa się premiera długo wyczekiwanej EPki zatytułowanej „Stray Dogs”. Wydawnictwo to ukazało się dzięki współpracy z wytwórnią Grazil Records oraz producentem Kvlt und Kaos Productions. Zarówno muzykę na nośniku fizycznym, jak i różnego rodzaju gadżety, można nabyć na platformie Bandcamp.

Nowy materiał to 35-minutowa muzyczna podróż, która łączy w sobie surową moc i nawiedzone melodie, podszyte growlem. „Stray Dogs” zawiera pięć fascynujących utworów, z których każdy oferuje niepowtarzalny świat dźwięków. Rozpoczynając od intrygującego tytułowego kawałka, poprzez hipnotyzujące instrumentalne interludium „Tintinnabula”, aż po emocjonalnie nasycony i epicki utwór „Reflections”, Chorosia prezentuje swoje wszechstronne umiejętności.

EPka została wzbogacona grafiką autorstwa Oriona Landaua, znanego ze współpracy przy projektach takich jak Yob, Russian Circles, Inter Arma i Red Fang.

Anto kometuje: „Stray Dogs” to tytuł, który przyszedł mi do głowy po wizycie w moim rodzinnym mieście. Z jakiegoś powodu ciągle myślałem o bezpańskich psach na ulicach „mojego” miasta. Mniej więcej w tym samym czasie dotarła do mnie wiadomość, że lokalny klub myśliwski postanowił rozwiązać problem bezpańskich psów na ulicach. Tak. Jak myślisz, jak to rozwiązali? Podpowiem: u nas w okolicy nie ma schroniska dla psów ani niczego podobnego. Po prostu bardzo mnie to wkurzyło. Biedne psy nie wybrały życia ani śmierci w ten sposób. Więc tak, właśnie tam, na kanapie, podniosłem swój akustyk i pokręciłem się wokół, i wyszedł główny riff Stray Dogs.”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *