Nargathrond Killing Season

Nargathrond wyda nowy album dzięki WormHoleDeath

Nargathrond to projekt muzyczny prowadzony przez jedną osobę, który powstał w 2015 roku w centrum Lasu Turyńskiego w Niemczech. Na początku, głównym celem było połączenie wielu gatunków muzyki metalowej z udziałem różnych wokalistów. W muzyce artysty można usłyszeć elementy synthwave’u, horroru, glam metalu, gotyku i core’a. Dzięki tak oryginalnej mieszance, stworzył swój własny gatunek muzyczny, nazywany Horror/MetalWave. Nargathrond to również producent muzyczny, który tworzy muzykę dla przemysłu filmowego i gier.

Killing Season to najnowszy album artysty, który został wydany samodzielnie 27 stycznia 2023 roku. Nargathrond podpisał kontrakt z wytwórnią WormHoleDeath, aby dotrzeć do szerszej publiczności. Data oficjalnej premiery płyty została zaplanowana na 16 czerwca 2023 roku. Całą muzykę na albumie zarejestrował, zmiksował i poddał masteringowi Stefan Lorenz w studiu Nargathrond w Neuhaus am Rennweg (Niemcy). Okładkę płyty zaprojektował takkie_senpai. W trakcie nagrywania albumu gościnnie wystąpili trzej wokaliści: The Runaway Wild oraz Iyes Keen z USA oraz Shepardo z Niemiec. Na albumie znajduje się również cover utworu Nostalgia z repertuaru zespołu Nocturnal Depression, wykonany w stylu muzyki darksynth.

Według słów samego artysty, album Killing Season opowiada historię horroru za pomocą muzyki. Opisuje on historię pary, w której mężczyzna wpada w szał, zabiera swoją dziewczynę do lasu, gwałci ją i zabija. Teraz jej duch nawiedza te lasy, mszcząc się na każdym mężczyźnie, który zbliży się do miejsca jej śmierci. Artysta dodaje, że gdyby album był filmem, musiałby zawierać duże ilości elementów gore.

Album jest promowany przez trzy single, które zostały opublikowane na platformie YouTube. Oto one: Deep In The Forest (https://youtu.be/JwHzLgpHLwQ), Rivers Of Blood (https://youtu.be/F8lxuEC7GPw) oraz Bloody Playground (https://youtu.be/gBhRZgwitLQ).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *