boogie-boys_singiel

Nowy singiel i teledysk „Infinity” od Boogie Boys

Dziś do stacji radiowych trafia piosenka „Infinity“. Jest to trzeci singiel z nowej płyty zespołu Boogie Boys „Full Speed No Brakes”, która ukazała się w czerwcu 2023 roku. Album zdobył tytuł Płyty Roku 2023 w ankiecie BLUES TOP (kwartalnik Twój Blues), a także Nominację do nagrody Fryderyk 2024. Od dziesięciu miesięcy utrzymuje się w zestawieniu Radio Poznań Blues Album Chart. Teledysk „Infinity” można już oglądać na YouTube

Najnowszy album grupy Boogie Boys ukazał się w okrągłą, dwudziestą rocznicę powstania zespołu. Jest to piąty album (wcześniej trzy studyjne, jeden live) w ich dorobku. Tym razem, w odróżnieniu od poprzedniego studyjnego „Made In Cali” wyprodukowanego w USA, całość została zarejestrowana w Polsce. Album nagrano podczas jednej sesji nagraniowej zrealizowanej „na setkę”, w kultowym studiu „Źle i Tanio” w Warszawie.

Wśród jedenastu utworów większość to premierowe utwory autorskie. Nie zabrakło jednak odniesienia do tradycji. „Lecz głupiego życia żal” – jeden z przebojów Wojciecha Skowrońskiego, kolejny raz przywołanego na płytach Boogie Boys, rzuca nowe światło na twórczość tego wybitnego artysty. Wśród coverów znajdują się także kompozycje Charlie Richa, Burtona Cummingsa czy Chucka Berry’ego.

Bart. Szopiński o piosence i teledysku: „Ballada „Infinity” opowiada o utraconej miłości, o tęsknocie podmiotu lirycznego do dni minionych, retrospekcja. Teledysk do piosenki powstał w południowej Hiszpanii, na plaży Costalita w Esteponie. Za kamerą stanął Tomasz Bulenda, a realizacja i postprodukcja to dzieło Garage Media Group.”

Boogie Boys:
Bart. Szopiński – śpiew, fortepian, Hammond
Michał Cholewiński – fortepian
Janusz Brzeziński – kontrabas
Piotr Bienkiewicz – gitara
Miłosz Szulkowski – perkusja

Gościnnie:
Adeama Walkowiak – chórki
RetroFunk Horns w składzie:
Seb Stanny – saksofony
Robert Murakowski – trąbka
Darek „Struś” Plichta – puzon

Nagranie zrealizowano w Studiu „Źle i Tanio” w Warszawie
Realizacja dźwięku: Przemysław „Dred” Pietrzak
Nagranie sekcji dętej: Marcin Gańko
Nagranie chórków: Bartosz Niebielecki
Miks, mastering: Łukasz Mucha
Zdjęcia: Marcin Sarnowski, Tomasz Bulenda
Okładka płyty: Tomasz Bulenda
Okładka singla: Bart. Szopiński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *