Cortege - Vandari

Posłuchaj przedpremierowo płytę zespołu CORTEGE

Zespół CORTEGE został założony w 1996 roku i działa nadal, z wyjątkiem przerwy w latach 2005-2009. Grupa ma na swoim koncie dwie pełne płyty: Anachoreo (2012), Touching the Void (2016) oraz kompilację Where the Watchers Are Imprisoned Part I (2017), zawierającą demówki Awareness (2000) i Introduction to the Slaughter of Your Gods (2001).

Po niemal dwuletniej pracy w studiu MAQ Records powstał materiał na nowy album, który nosi tytuł Vandari i silnie nawiązuje do klasycznego oraz old schoolowego death metalu. Za proces rejestracji, miksowania i masteringowania odpowiada Jarosław Toifl, który w przeszłości współpracował między innymi z Crystal Viper, Darzamat i Infernal War. Autorem okładki jest perkusista zespołu – Kamil Szuszkiewicz.

W ramach współpracy z niezależną wytwórnią ADG Records, nowy album śląskiej formacji zostanie wydany już niedługo, konkretnie 23 czerwca 2023 roku.

Dzisiaj, kilka dni przed oficjalną premierą, prezentujemy przedpremierowy odsłuch całej płyty na kanale Death Metal Promotion. Możecie go znaleźć tutaj:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *