Unnoticed Guest - Las

Nowy singiel projektu Unnoticed Guest

Unnoticed Guest to projekt muzyczny założony przez Łukasza „Kamyka” Kamińskiego w 2010 roku.

Początkowym zamysłem projektu było stworzenie miejsca (szuflady) na pomysły niewykorzystane i porzucone. Z czasem zamiast tego, zaczęły pojawiać się utwory stricte napisane pod kreujące się wówczas brzmienie UG. Muzyka dojrzewała wraz z jej twórcą by w końcu we wrześniu 2022 roku zostać dostrzeżona po raz pierwszy. Damian Sikorski, redaktor „Będzie głośno!” PR „Czwórka” zadzwonił z propozycją przeprowadzenia wywiadu podczas audycji. W tym czasie w sieci krążyły już dwa nowe single. Dzieci oraz Pasażer są zapowiedzią nowego, bardziej konsekwentnego brzmienia.

Od momentu ich wydania rozpoczęła się praca nad materiałem na album. Muzyka „niezauważonego gościa”, to przede wszystkim miłość do ciekawych rytmów perkusyjnych. Chęć poszukiwania i łączenia brzmień. Tego ostatniego nigdy „Kamykowi” dosyć. Jako inspiracje wymienia chociażby: Audio Bullys, Dub FX, Lecha Janerkę, Fever Ray, Deftones, Radiohead, Gorillaz, The Streets i wiele innych. Dub, rock, pop, drum and bass, alternatywny hip hop i szeroko rozumiana muzyka elektroniczna. To wszystko pojawia się w muzyce Unnoticed Guest. Współtwórcą koncepcji wizualnych oraz twórcą teledysków do muzyki UG jest Łukasz Ziemba.

Od 2018 roku jest on również formalnych członkiem projektu. Premiera albumu mimo że nie ma jeszcze daty jest w zasięgu ręki. Dowodem na to jest niepublikowany dotąd singiel pod tytułem Las. Na kompozycji oprócz „Kamyka” usłyszymy także głos Sophie Szklarskiej oraz partie fletu multiinstrumentalistki Karoliny Kozar (Zakręty, Subterfuge). Jeśli miałbym opisać krótko co kryje się za utworem Las, to jest to wspomnienie. Jako nastolatek często włóczyłem się ze znajomymi nocą po lasach otaczających miejscowość w której dorastałem. Tak spędzaliśmy ten czas braku pokory i poszukiwania samego siebie. Tak widzę go ja. Natomiast założę się, że zupełnie inaczej jest u Karoliny, Sophie czy każdego z was.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *