Retrospective - iNtroVert

Retrospective – iNtroVert

iNtroVert to piąty, studyjny album grupy Retrospective, którego nowoczesne brzmienie wydaje się przypominać style grup takich jak Paradise Lost czy Pain Of Salvation. Muzyka na płycie ewoluuje w kierunku progresywnego metalu, jednak nie do końca. Zawiera w sobie pojedyncze dźwięki, które nie wpisują się do tradycyjnych ram.

Duet wokalny łączy głosy męskie i żeńskie, które przebijają się na całym albumie tworząc idealne połączenie z muzyką. Przykładem niech będzie utwór Log Out, w którym wokale eksplodują, przy jednoczesnym wyrażeniu melancholijnej muzyki. Utwór New Perspective kontynuuje ten sam motyw, zduetem wokalnym i fortepianem, oraz gitarową solówką, która również przechodzi w melancholijny i mroczny prog. Invincible Man to utwór z leniwym, echującym się refrenem, który mógłby być grany w radiu.

Intoxicated Generation z kolei rozpoczyna się od delikatnego intro z fortepianem i niesie smętną atmosferę, która zostaje przerwana przez ciężki riff, który potrafi przenieść w śnieżne krajobrazy snów. Away to utwór, w którym znajdujemy uroczysty rytm z użyciem fortepianu. W połowie utworu pojawia się orientalna perkusja i zmysłowy kobiecy wokal, co dodaje uroku całej kompozycji. Self-Control to ostatni utwór na albumie, który od samego początku porusza dzięki użytemu syntezatorowi na pierwszym planie. Dźwięk staje się zwiewny i przyjemny, a solo wybrzmiewa w pełnej krasie.

Najnowszy album Retrospective rozpoczyna się od chwytliwego dźwięku fortepianu, po czym potem dźwięk rozszerza się i wzmacnia. Opowiada o uzależnieniu i wyobcowaniu człowieka w dzisiejszym świecie. Nastroje są ciemne, ale nie przygnębiające. Fani zespołu z pewnością go docenią.

Utowry:
1. Log Out
2. New Perspective
3. Invincible Man
4. Intoxicated Generation
5. Away
6. Self-Control

Album można znaleźć na Spotify oraz na Bandcampie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *