THREE EYES OF THE VOID - The Atheist

THREE EYES OF THE VOID wypuścił klip z debiutanckiego albumu

Zespół Three Eyes of the Void rozpoczął swoją działalność jako solowy projekt ukraińskiego muzyka Dmytro Kvashina. Pierwszą EP-kę, zatytułowaną „The Moment of Storm”, nagrał przy udziale Alexandra Ksiaruma, który odpowiadał za perkusję. Produkcją materiału zajął się Oleg Olgerd Rubanov, członek ukraińskiego zespołu Kroda, który miał udane współprace z 1914 przy produkcji i miksowaniu niektórych wydawnictw. Następnie Dmytro planował wydać pełnowymiarowy album, ale niestety porzucił ten projekt i zrezygnował z sesji nagraniowej. Brak możliwości skompletowania składu na występy na żywo doprowadził do zamilknięcia Three Eyes of the Void.

Wszystko zmieniło się jednak w 2021 roku, gdy Dmytro odwiedził Polskę. W Gdańsku poznał Arkadiusza Niziołka i Marcina Urbana, członków zespołu Sacrilegium, legendy black metalowego podziemia w Polsce. Wkrótce dołączył do nich Jakub Milszewski, basista groove/thrash metalowego zespołu Perpetual. W takim składzie Three Eyes of the Void postanowiło wznowić prace nad pełnowymiarowym debiutem.

Na początku 2023 roku zespół zaprezentował swój premierowy utwór, który jest zapowiedzią nadchodzącego albumu. Kompozycja „Against the One” została zainspirowana filozofią Friedricha Nietzschego i powstała w kontekście trwającej wojny rosyjsko-ukraińskiej. Utwór został udostępniony za pośrednictwem kanału Black Metal Promotion, a zespół zaczął częściej występować na żywo, między innymi z kapelami Trauma i Gorycz. W sierpniu Three Eyes of the Void zagrało na niemieckim festiwalu Under The Black Sun, gdzie dzieliło scenę z takimi zespołami jak Messiah, Urgehal, Nargaroth i Craft. W międzyczasie zespół znalazł się na kasetowej kompilacji Solid Rock in Hell vol. I, co zaowocowało podpisaniem kontraktu z wytwórnią Folter Records (znaną m.in. z wydawania materiałów Nocturnal Breed, Sarkom, Urgehal i Odium Humani Generis).

Debiutancki album zespołu, zatytułowany „The Atheist”, to ponad 40 minut atmosferycznego black metalu, który eksploruje tematy „Śmierci Boga i Śmiertelności”, będące znanej maksymy Friedricha Nietzschego. Teksty skupiają się na ludzkim konflikcie między wiarą w Boga a oświeceniem, odrzucając koncepcję świadomego stwórcy. Kompozycje łączą elementy atmosferycznego black metalu, muzyki progresywnej oraz mrocznego post-metalu, tworząc mroczną, melancholijną i gorzką atmosferę. Three Eyes of the Void pragnie pokazać, że akceptacja własnych słabości może być jedyną odpowiedzią dla tych, którzy poszukują sensu swojego istnienia.

Album „The Atheist” ukaże się 27 października 2023 roku w formie cyfrowej oraz na płycie CD, wydanej przez wytwórnię Folter Records.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *