Kalt Vindur - Magna Mater

Trzeci singiel Kalt Vindur z płyty „Magna Mater”

Zespół Kalt Vindur rozpoczął swoją działalność na wiosnę 2015 roku w mieście Dukla. Po kilku zmianach w składzie grupy, z Arturem (Svart) jako gitarzystą, Julianem (Xakhariash) grającym na perkusji, Szymonem (S) odpowiedzialnym za partię basową i Wojciechem (Celsus) jako wokalistą, formacja zarejestrowała swoje debiutanckie wydawnictwo pod nazwą „Delusions” w 2017 roku. Partie klawiszy i syntezatorów na tym albumie zostały zrealizowane przez U. Recka, znanego z kultowego składu Lux Occulta. W 2020 roku światło dzienne ujrzała druga płyta grupy, zatytułowana „…And Nothing Is Endless”, wydana na kasecie i CD przez Witching Hour Productions, wytwórnię współpracującą z takimi wykonawcami jak Batushka czy Vader. Album ten stanowił konsekwentne rozwijanie przez zespół autorskiego gatunku, określanego mianem „podkarpackiego black metalu”.

W roku 2022 członkowie formacji zarejestrowali utwory na swoje trzecie dzieło, które otrzymało nazwę „Magna Mater”. Perkusję do nowych utworów nagrał utalentowany Rafał Chruścicki (ex-Pandrador). Styl grupy ponownie przeszedł ewolucję, co zaowocowało stworzeniem najbardziej dojrzałego albumu w ich dyskografii, pełnego zaskakujących zwrotów akcji, lecz nadal wielowymiarowego i koherentnego.

Nagrania do „Magna Mater” zostały wykonane w Regnat Studio (Dargor, Krusher) w miejscowości Cieklin. Za miksy i mastering odpowiadał Krzysztof Kokosiński, natomiast elementy graficzne zaprojektował Maciej Kamuda, znany ze współpracy z Blut Aus Nord, Spaceslug czy Sunnatą.

Premiera „Magna Mater” na kasecie, CD oraz winylu została zaplanowana na 26 stycznia 2023 roku i będzie dostępna dzięki greckiemu labelowi The Circle Music. Można już składać zamówienia przedpremierowe.

Niedawno zespół z Podkarpacia udostępnił teledysk do trzeciego singla promującego ich nadchodzący album.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *