SHADOHM - Through Darkness Towards Enlightenment

Shadohm – nowy zespół Pavulona (ex-Hate) wyda debiutancki album

Paweł Jaroszewicz, wybitny polski multiinstrumentalista związany z takimi zespołami jak Vader, Decapitated, Hate, Antigama czy Obscure Sphinx, wraz z Adrianem Meissnerem, Rafałem Tarlachanem, Błażejem Kasprzakiem i Jakubem Śliwowskim, zapoczątkowuje swój najnowszy projekt muzyczny – SHADOHM.

Oczekujcie na świeżą dawkę nieskażonego mroku black metalu, energii groove metalu, atmosferycznych i potężnych melodii doom metalu oraz niewiarygodnie niskich tonów.

Album „Through Darkness Towards Enlightenment” prezentuje nowatorskie połączenie różnych stylów, na wzór Architects, Lorna Shore, Meshuggah, Gojira i Katatonia, zaskakujące słuchacza od pierwszych dźwięków do ostatnich. Znajdziecie na nim pięć utworów pełnych melodyjnego transu z niesamowitymi wokalami, które przeniosą was w zupełnie nowy wymiar współczesnego metalu. Zespół składa się z doświadczonych profesjonalistów, którzy skupiają się na wspólnym celu – przekazaniu swojej wizji szerokiemu gronu odbiorców.

Materiał na debiutancki album został nagrany:

  • perkusja w Santa Studio z Mikołajem Kiciakiem, Filipem Hałucha, Sebastianem Hasem jako realizatorami;
  • gitary w Heinrich House Studio przy współpracy z Filipem Hałucha;
  • wokale w Santa Studio z Sebastianem Hasem przy konsoli.

Całość została zmiksowana i zmasterowana przez Sebastiana Hasa w Santa Studio (współpracującego z Behemoth i Obscure Sphinx). Za oprawę graficzną odpowiadają wokalista Adrian Meissner oraz grafik Michal „Xaay” Loranc (znany ze współpracy z God Dethroned, Kamelot, Nile). Zdjęcia zespołu wykonała Aleksandra „Kosa” Majak.

Pavulon o płycie: „Through Darkness Towards Enlightenment” to moja osobista refleksja na temat otaczającej mnie rzeczywistości i suma doświadczeń, które przeszedłem przez lata. Jest to sposób na uwolnienie się od długoletniego napięcia i frustracji, rodzaj katharsis, terapii – sposób na uporanie się z własnymi demonami i znalezienie siły do realizacji celów mimo przeszkód.”

Debiutancki album SHADOHM zostanie wydany 8 marca 2023 roku w wersji cyfrowej na popularnych platformach streamingowych oraz na CD przez znane polskie wydawnictwo Selfmadegod Records.

W dniu premiery, Shadohm wyruszy w trasę koncertową Czarna Pascha 2024 razem z black/doom metalową grupą Batushka.

08.03.2024 – Zabrze, CK Wiatrak
09.03.2024 – Gostynin, Strefa Chaosu
10.03.2024 – Gdańsk, Drizzly Grizzly
15.03.2024 – Wrocław, Zaklęte Rewiry
16.03.2024 – Szczecin, D.K. Słowianin
17.03.2024 – Poznań, U Bazyla
22.03.2024 – Skarżysko-Kamienna, Semafor
23.03.2024 – Krosno, Rock Klub Iron
24.03.2024 – Bielsko-Biała, Rudeboy

Zespół Shadohm o sobie:

W naszym zespole Shadohm wyróżniają się nasze unikatowe gitary, wykonane na specjalne zamówienie przez naszego przyjaciela, Kriza Ramireza z Meksyku, właściciela firmy K. Ramirez Guitars. Ze względu na nasze bardzo niskie strojenie, zdecydowaliśmy, że Kriz, ze swoim bogatym doświadczeniem zarówno jako lutnik, jak i muzyk, będzie idealną osobą do ich wykonania.

Wybraliśmy wzór przypominający model Iceman marki Ibanez. Wszystkie nasze trzy gitary to dziewięciostrunowe modele „Spitfire”, wyposażone w specjalnie wykonane przetworniki od Fishman Fluence. Mostek został specjalnie dla nas zaprojektowany przez zespół Kriza, opierając się na modelu Hipshot, który standardowo nie jest dostępny dla dziewięciostrunowych gitar multiscale. Gitary mają skalę 30 cali dla najniższej struny i 28 cali dla najwyższej, co zapewnia komfort grania i umożliwia wydobycie pełni dźwięku nawet z najniższych tonów. Taki układ wybraliśmy, ponieważ na naszych gitarach obniżamy strojenie najgrubszej struny aż do F# (o oktawę niżej niż standardowe F# w gitarze ośmiostrunowej), a dostępne rozwiązania rynkowe okazały się niewystarczające.

W kwestii materiałów, na sugestię Kriza, wybraliśmy klon na korpus i egzotyczne drewno Granadillo na podstrunnicę, które świetnie sprawdza się przy niskich strojeniach.

Chcieliśmy, aby nasze gitary wyróżniały się wyglądem. Wszystkie są w odcieniu beżowym, zamiast klasycznych potencjometrów zastosowaliśmy naboje, a nasz logo na 12-tym progu i lumin laye świecą na błękitno pod światło UV, co przypomina motywy z „Diuny”. Szczegóły możecie zobaczyć na zdjęciach, a już w marcu, podczas nadchodzącej trasy „Czarna Pascha”, będziecie mogli na żywo zobaczyć i usłyszeć, jak te instrumenty prezentują się na scenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *