PlugnBlues_Taki-los_okładka

Nowa piosenka „Jak mewa” zespołu Plug’n’Blues

Do stacji radiowych trafia piosenka „Jak mewa“ zespołu Plug’n’Blues. Jest to trzeci singiel promujący debiutancką płytę „Taki los”, która ukazała się we wrześniu 2023 roku. Album „Taki los” przez siedem miesięcy utrzymywał się w notowaniach Radio Poznań Blues Album Chart. Od 24. maja 2024r. dostępny jest także na platformach streamingowych. Piosenka „Jak mewa” w serwisie Youtube:

 

Zespół Plug’n’Blues powstał w 2018 roku w dolnośląskim Chojnowie. Wykonuje muzykę mocno osadzoną w klimatach bluesa i rocka. Inspiracjami muzycznymi dla zespołu są polskie legendy blues-rocka takie, jak Breakout czy Dżem. Autorem tekstów przepełnionych osobistymi przeżyciami jest wokalista i gitarzysta zespołu – Tomasz Łabowicz. Odpowiada on także za większość kompozycji, jakie znalazły się na debiutanckiej płycie „Taki los”. Zespół zagrał już kilkadziesiąt koncertów, zarówno w klubach, jak i na scenach plenerowych. W 2022 roku zajął I miejsce w Konkursie Amatorskich Zespołów Bluesowych na festiwalu Ścinawski Blues nad Odrą. W 2023 roku zespół wziął udział w konkursie na festiwalu Las, Woda & Blues w Radzyniu. W marcu tego roku był gwiazdą Legnica Blues Day

Tomasz Łabowicz o płycie: „Nagrania do albumu „Taki los” zostały zrealizowane w przeciągu kilku dni. Jednego popołudnia na scenie Legnickiego Centrum Kultury nagraliśmy 11 utworów (większość z nich została nagrana tylko raz). Graliśmy równocześnie jak na koncercie, emocje podczas grania były podobne, pomimo odsłuchu tylko przez słuchawki. Następnie w dwa popołudnia dośpiewałem partie wokalne w legnickim Studiu Megawatt. Na koniec, ponownie w Legnickim Centrum Kultury, swoje partie dograł trębacz Patrycjusz Gruszecki. Miksem i masteringiem zajął się Dariusz Witkowski w Studiu Megawatt. Dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Chojnowie, efektem końcowym jest nasza debiutancka płyta „Taki los”, z której jesteśmy bardzo dumni.

Tomasz Łabowicz o singlu: „Utwór „Jak mewa” powstał w sposób bardzo przypadkowy w 2019r. podczas pobytu nad polskim morzem, a dokładnie w uroczej miejscowości Pustkowo. Siedząc nad brzegiem morza, przyglądałem się mewom walczącym z porywistym wiatrem. Wsłuchując się w szum morskich fal spisałem w pośpiechu na telefonie słowa tej piosenki. Tego dnia popełniłem jeszcze teksty do dwóch piosenek. W głowie narodziła się prosta melodia, która po wspólnej aranżacji chłopaków na jednej z prób zespołu Plug’n’Blues, stała się kompletną kompozycją. Utwór znalazł się na albumie „Taki los” i został wzbogacony wspaniałą solówką na trąbce wykonaną przez Patrycjusza Gruszeckiego, za co jesteśmy mu bardzo wdzięczni. Łatwo się domyślić, że mewa o której śpiewam, to ja. Może być nią potencjalny słuchacz, który zmaga się z życiem. Życzę słuchaczom miłego odbioru!

Plug’n’Blues:
Tomasz Łabowicz – śpiew, gitara
Jakub Matys – instrumenty klawiszowe
Ireneusz Matys – gitara basowa
Waldemar Winkler – perkusja
Gościnnie:
Patrycjusz Gruszecki – trąbka

Nagrania zrealizowano w Legnickim Centrum Kultury i w Studiu Megawatt w Legnicy
Realizacja dźwięku, miks, mastering: Dariusz Witkowski
Edycja, DDP: Przemysław Ślużyński w MM Studio Przemysław Ślużyński w Poznaniu
Projekt graficzny: Tomasz Łabowicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *