OBSIDIAN MANTRA - As We All Will

OBSIDIAN MANTRA z klipem do singla z nadchodzącego albumu

Obsidian Mantra to death metalowy zespół z Wielkopolski, który powstał w 2014 roku. Ich muzyka charakteryzuje się połączeniem technicznych, groove’owych riffów z subtelnymi wpływami black metalu. Zespół unika chwytliwych refrenów i prostych melodii, pozostając wiernym klasycznemu death metalowi, jednocześnie unikając powielania stylu minionej epoki.

Teksty Obsidian Mantra skupiają się na człowieku, eksplorując tematy takie jak egzystencjalizm, sceptycyzm, indywidualizm oraz ciemne strony ludzkiej natury, w tym cierpienie, uzależnienia, wewnętrzne konflikty i autodestrukcję.

Obsidian Mantra to zespół, który kroczy własną ścieżką, niezależnie od panujących trendów, z determinacją i konsekwencją. Swoją reputację zbudowali na umiejętności grania z taką samą energią w każdych warunkach, co udowodnili występując u boku takich grup jak Vltimas czy Suffocation.

Muzyka na ich nadchodzący album została nagrana w okresie od marca do maja 2024 roku. Za miks i mastering odpowiada Filip Hałucha z Heinrich House Studio, który wcześniej pracował z zespołami takimi jak Hate, Behemoth, Entropia czy Masachist. Okładkę i dodatkowe grafiki wewnątrz bookletu przygotował hiszpański artysta Pilar Martínez, a layout i logo zespołu zaprojektował Marcin „Lycan” Smolarek. Zdjęcie zespołu wykonał Jakub Tomczak.

Nowy album zatytułowany „As We All Will” ukaże się 27 września 2024 roku w wersji cyfrowej oraz na płycie CD we współpracy z polską wytwórnią Via Nocturna. Pre-order jest już dostępny w sklepie internetowym wydawcy.

Zespół tak skomentował swój najnowszy singiel: „Cult of Depression porusza temat współczesnego podejścia do zaburzeń psychicznych. Utwór krytykuje romantyzację depresji i jej promowanie w mediach społecznościowych jako modnego trendu, gdzie zamiast prawdziwego wsparcia i szerzenia świadomości, chodzi głównie o zdobycie uwagi. Tekst porusza również kwestie samoizolacji, postrzegania zaburzeń psychicznych jako elementu tożsamości oraz fałszywego poczucia wspólnoty wynikającego z dzielenia się pustką.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *