Inner Axis - Midnight Forces

Inner Axis – Midnight Forces

Z nowym albumem „Midnight Forces” zespół heavy metalowy INNER AXIS z Kilonii (północne Niemcy) konsekwentnie kontynuuje ścieżkę, która już przyciągnęła dużą uwagę dzięki ich dwóm poprzednim singlom „Steelbladed Avenger” i „Midnight Hunter” oraz odpowiadającym im teledyskom. Trzeci album, po „Into The Storm” (2011) i „We Live By The Steel” (2017), został ponownie zmiksowany i zmasterowany w Pitchblack Studio. Podobnie jak w przypadku wcześniej wydanych singli, całą oprawę graficzną zaprojektował Jan Yrlund (Manowar, Battle Beast, Stratovarius, Testament).

Muzycznie zespół oraz nowy gitarzysta Nino Helfrich współpracują jeszcze lepiej, dzięki czemu dziesięć utworów brzmi bardzo homogenicznie i zyskało dużo mocy oraz chwytliwości. Mimo to, zespół nigdy nie traci swojego związku z klasycznym heavy metalem. Utwory są nafaszerowane groove’owymi solówkami gitarowymi i epickimi, wznoszącymi się refrenami, które w pełni rozkwitają jedynie w interakcji między muzyczną obecnością i występem frontmana Kai’a a publicznością na ich koncertach na żywo.

Tematycznie, piosenki mają silny związek z popkulturą i kulturą filmową. Tytuły takie jak „This Is The Way” (Bounty Hunter, The Mandalorian), „Strike Of The Cobra” (Cobra Kai), „Evil Dead” oraz „Spartan War-Cry” i „Master & Commander” wyraźnie świadczą o lirycznej inspiracji, nie schlebiając jednak zbytnio oryginałom. Te stylistyki można również znaleźć w teledyskach, z których niektóre opowiadają niezależną historię.

Oprócz dwóch singli „Steelbladed Avenger” i „Midnight Hunter”, które zostały wydane do pobrania i jako podwójny singiel 12” w 2021 roku, na koniec 2023 roku wydano singiel „Burn With Me” wraz z teledyskiem jako przedsmak nadchodzącego albumu. „Master & Commander” pojawi się w lutym 2024 roku z teledyskiem. Przed premierą albumu w połowie marca, wydany zostanie singiel „Evil Dead”, a następnie „This Is The Way”, co oznacza, że INNER AXIS wypełnili wiosenny czas bardziej niż obszernie.

Lista utworów:

  1. I am the Storm
  2. Strike of the Cobra
  3. Midnight Hunter (2023 Master)
  4. This is the Way
  5. Evil Dead
  6. Spartan War-Cry
  7. Steelbladed Avenger (2023 Master)
  8. Master & Commander
  9. Burn with Me
  10. Blade of Glory

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *