Uncaved - Dogmatorraistes

Uncaved wydał debiutancki album

Uncaved to zespół grający nietypowy death metal, który łączy w sobie skomplikowane riffy, polifoniczne aranżacje wokalne oraz oldschoolową brutalność. Zespół pochodzi ze Szwajcarii i składa się z członków: Simona Frederika Piringera (wokal), Féliciena Burkarda (bas bezprogowy, wokal), Samuela Wiederkehra (gitara), Ralpha P. Hubera (gitara) i Gregora Buchera (perkusja).

Nazwa Uncaved opisuje proces samopoznania, który jest eksplorowany poprzez teksty, muzykę i grafikę. Ich twórczość porusza różnorodne tematy, dekonstruując społeczne koncepcje oraz eksplorując konstruktywną filozofię, odnosząc się do istotnych tekstów.

Termin Dogmatorraistes pochodzi z języka starogreckiego i oznacza obalenie dogmatów. Ich kompozycje łączą elementy klasycznego i progresywnego death metalu, tworząc nietypowe struktury utworów. Wyróżniają się złożoną grą gitar, polifonicznym growlingiem, czystym wokalem oraz różnorodnymi formami brutalności.

Album Dogmatorraistes został zarejestrowany, zmiksowany i zmasterowany w Iguana Studios przez Christopha Brandesa (znany z prac nad albumami takich zespołów jak Ellende, Finsterforst, Imperium Dekadenz, Necrophagist). Za szatę graficzną płyty, w tym okładkę i layout, odpowiedzialni są Désirée Marinelli i Simone Huber. Logo zespołu zostało stworzone przez Pascala Sutera.

Pierwszy album zespołu został wydany 9 sierpnia 2023 roku w formatach cyfrowych, na płycie CD oraz winylu. Zamówienia były dostępne na ich profilu na platformie Bandcamp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *